Basitleştirilmiş Yönetim

Nas cihazının kapasite arttırımı artık bir kabus değil.

Yükseltmenin zamanı geldi mi? ASUSTOR NAS ile daha yüksek kapasiteli bir NAS modeline geçmek çok kolay. Depolama disk birimlerinizi yeni bir sisteme taşıma zamanınız geldiğinde, mevcut sabit disklerinizi çıkarın ve yeni sisteme takın. Bu kadar. Yeni sisteminiz hemen kullanıma hazır olacaktır.

SNMP ile Ağ Yönetimi için daha fazla rahatlık

SNMP, ağ üzerindeki cihazların uzaktan izlenmesini ve bazı parametrelerinin değiştirilmesini sağlayan bir protokoldür. (NMS – Ağ yönetim sistemleri) ile ağ üzerindeki cihazları yönetmeye ve monitör (izlemeye) izin verir. ADM 2.4.0 SNMP v1, v2c, v3 destekler ve ayrıca önemli olaylarda NMS aktif olarak uyarabilir bir trap ayarı sunar.

RAID

En iyi veri koruması

ASUSTOR NAS, verileriniz için koruma sağlamak için RAID depolama teknolojisinden faydalanır. RAID genel olarak içerisindeki verilerin korunması için disklerinizin birleştirilmesi konsepti ile ilgilidir. ASUSTOR, depolama disk birimleri oluştururken seçebileceğiniz bir dizi farklı RAID düzeyi konfigürasyonu sunar. Her RAID düzeyi, farklı bir düzeyde veri koruması, sistem performansı ve depolama alanı sağlar. ASUSTOR’un desteklediği RAID düzeyleri aşağıdaki şemada özetlenmiştir:

Depolama Sanallaştırma

 iSCSI ve NFS, sanal ortamlar için birincil veri deposu çözümleridir ve ayrıca bütün olarak sanallaştırmanın yayılmasında önemlidir. Diğer depolama ortamları ile kıyaslandığında, ASUSTOR NAS, küçük ve orta ölçekli işletmeler için önem arz eden optimum fiyat/performans oranı ve değer sağlar.
ASUSTOR istikrarlı ve yüksek performanslı paylaşılan depolamanın sanal ortamlar için bir zorunluluk olduğunu anlar. ASUSTOR NAS üzerinde iSCSI ve NFS desteği, mevcut IT ortamları ile kusursuz entegrasyon sağlar.

Rahat yönetilebilen sanal diskler

Artık bir iş istasyonunun depolama alanını genişletirken yeni bir sabit disk eklemenize veya büyük kapasiteli sabit disk kullanan bir makine üzerindeki kullanılmayan boş disk alanı hakkında endişelenmenize gerek yoktur. ASUSTOR NAS cihazlarının iSCSI hedef servisi bir ağ üzerindeki bireysel iş istasyonları için bağımsız depolama alanları sunar. Kullanıcılar iSCSI ile bağlı sabit disklerini yerel sabit diskleri gibi kullanabileceklerdir. Ayrıca ASUSTOR NAS cihazları, LUN’ları farklı iSCSI hedefleri arasında değiştirme ve aynı iSCSI hedefine birden fazla LUN dahil etme gibi fonksiyonları destekleyerek esnek yönetim sağlar.

iSCSI LUN thin provisioning (Ölçülü kaynak sağlama)

Thin provisioning, isteğe bağlı ayırma ve aşırı ayırma olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Yöneticiler LUN’ları oluştururken kapasitelerini belirlerler. Ancak gerçek kullanılan kapasite depolanmış olan veri kadar olacaktır. Henüz kullanıma alınmamış olan ekstra kapasite, maksimum verimlilik elde edilmesi için diğer sunucular ve uygulamalarda kullanılabilir. Kalan depolama kapasitesi yetersiz hale geldiğinde, NAS üzerindeki servis kapatılmadan çevrimiçi RAID kapasite genişletme fonksiyonu kullanılarak depolama alanı genişletilebilir.

Güvenli Depolama

ASUSTOR NAS, iSCSI bağlantılarını korumanıza yardımcı olmak için iki tür erişim koruma mekanizmasını destekler:

  • Hedef maskeleme: Sadece belirlenen iş istasyonları, belirtilen iSCSI hedefine bağlanabilir.

  • CHAP kimlik doğrulama: Yapılandırılmış bir kullanıcı adı ve parola ile kullanıcı kimliğini doğrular.

iSCSI LUN Anlık Görüntüleri

ASUSTOR’un anlık görüntü teknolojisi, anlık görüntülerin neredeyse anında oluşturulmasını sağlar. Geleneksel LUN yedeklemelerle karşılaştırıldığında önemli miktarda zaman ve depolama kapasitesi tasarrufu sunmaktadır. Basit ve sezgisel arayüz, dosyaların hasar görmesi veya bozulması durumunda, yöneticilerin, verileri hızla geri yükleyerek acil kurtarma işlemini olası en hızlı sürede tamamlamasına ve kesintisiz hizmet sağlamasına olanak tanır.

Windows Yedekleme

ASUSTOR’un Windows için Yedekleme Planı yazılımı size sorunsuz bir yedekleme sağlar. Bilgisayarınızdan NAS’a düzenli bir yedekleme görevi planlayın, daha sonra bırakın Yedekleme Planı gerisini halletsin. Yedekleme Planı, bilgisayarınızın her zaman yedeklenmesini sağlamak için arka planda çalışacaktır.

Planlanmış yedeklemeler arasında kaybolan veriler korumasızdır. Yedekleme Planı, bu önemli ve sürekli değişen dosya klasörleri için gerçek zamanlı dosya senkronizasyonu yapılandırmanıza olanak sağlar. Korunan dosya ve klasörlerinizde yapacağınız tüm değişiklikler gerçek zamanlı olarak güncellenecektir. Artık kritik dosyalarınızın her zaman korunacağından ve güncel olacağından emin olabilirsiniz.

ASUSTOR’un Yedekleme Planı ile verilerin geri yüklenmesi çok kolay. Verilerinizi kaybetmeniz gibi talihsiz bir durumda, tek yapmanız gereken “Geri Yükle” butonuna tıklamanız ve verileriniz önceki konumuna geri yüklenecektir.

İster kişisel blog, ister şirket web sitesi ya da e-ticaret sitesi olsun, ASUSTOR NAS’ın Web sunucu özelliği kendi web sitenizi NAS üzerinde kurmanıza izin verir. Ayrıca, içerik yönetimi, veritabanı yönetimi, ilan panosu sistemleri ve çok daha fazlası için uygulama indirmek için Uygulama Merkezi’ni kullanabilirsiniz, bu da size her türlü farklı web sitesi türlerini dakikalar içerisinde kurmanıza olanak verir.

Scroll to top